Łokieć tenisisty

Entezopatia nadkłykcia bocznego kości ramiennej.


Dowiadujemy się o niej w momencie, gdy przeciążymy mięśnie (prostowniki nadgarstka oraz palców). Z entezopatią borykają się najczęściej sportowcy z dobrze rozwiniętym układem mięśniowym, stomatolodzy, ślusarze, gospodynie domowe oraz osoby, które rozpoczynają przygodę ze sportem będąc w średnim wieku.

Ból występuje w okolicy nadkłykcia bocznego kości ramiennej. Nasila się podczas odwracania przedramienia, prostowania stawu łokciowego oraz zginania grzbietowego nadgarstka (z oporem ból jest silniejszy).

Jak możemy pozbyć się dolegliwości? Przede wszystkim należy udać się do lekarza lub fizjoterapeuty, który zdiagnozuje czy na pewno jest to entezopatia. Jeżeli okaże się, że mamy problem z „łokciem tenisisty” najlepiej unikać obciążeń powodujących ból. Można zastosować rownież tymczasowe unieruchomienie. Dobrym rozwiązaniem jest terapia manualna u certyfikowanego fizjoterapeuty. Z doświadczenia wiem, że dobrze sprawdza się terapia wg. Koncepcji Maitlanda. Ponadto, warto zastosować Kinesiology Taping, oraz fizykoterapię.


Grzegorz

Leave a comment