Kinesiology Taping


Kinesiology Taping jest jedną z form terapii, którą stosujemy w naszej pracy. Łączy ona terapie medycyny europejskiej oraz dalekowschodniej. Dzięki odpowiedniej aplikacji plastra możliwe jest przywrócenie utraconej funkcji.

Każda terapia łączy wnikliwą ocenę układu mięśniowo- powięziowego oraz aplikację plastra. Terapeuci z naszego zespołu nie stosują gotowych szablonów, które można zakupić w internecie lecz dostosowują terapię indywidualnie do poszczególnych schorzeń. Istotą terapii jest analiza problemu, z jakim pacjent do nas się zgłasza. Dzięki skrupulatnej ocenie problemu nie tylko skupiamy się na miejscu objawu, lecz przede wszystkim na jego przyczynie. 

Plastry stosuje się w medycynie sportowej, w pracy z pacjentem bólowym, w problemach z obrzękami, w zaburzeniach neurologicznych, w terapii pooperacyjnej, u kobiet w ciąży, a także w terapii blizn.

Kinesiology Taping, w większości przypadków, stosujemy z innymi formami terapii. Plastry przedłużają efekt terapii po sesji. Są one wodoodporne oraz przepuszczają powietrze, dzięki czemu możemy stosować je u osób, które pływają. Dzięki ich właściwościom pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas codziennych zajęć. 

Plastry stosowane przez naszych terapeutów są najlepszymi plastrami dostępnymi na polskim rynku.

W kolejnych postach opiszę kilka najczęstszych schorzeń, w których możemy zastosować Kinesiology Taping.

.

Kinesio Taping


 

Grzegorz

Leave a comment